We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

ארץ שלא שם

by David Peretz דויד פרץ

/
1.
"ירדתי אל הצומת ונפלתי על ברכיי" רוברט ג׳ונסון שר את הפסקול של דרכיי מאה קילומטרים לפני הופעה המכונית ואני במירוץ מול השקיעה תמרור הזהיר אותי מגמלים בדרכים אני בכיתי על מי שלא נגמל מהדרכים באמצע הדרך, בשולי העניין בדרכי למכור את נשמתי לשטן בדרכי למכור את נשמתי לשטן הגעתי באיחור. היה מלא חניה הסאונדמן התאמץ, החלל היה רע הגיעו שמונה הרגיש אינטימי כמו שבעה נגנתי עד הסוף ולא זייפתי הדרן בעל המקום אמר - "לא נורא" אבל שנינו ידענו, שוב לא תהיה שם הופעה כי בעל המקום, גם הוא עם הזמן בדרכו למכור את נשמתו לשטן בדרכו למכור את נשמתו לשטן בדרכו… גיהנום בדרך חזרה, הכביש לא נגמר עצרתי לתדלק קפה וסוכר הוא ישב שם בצד שיחק עם הנייד הביט בגיטרה והבנתי מייד ברכי רעדו אבל הייתי מוכן לחתום כאן וכאן, כאן וכאן כאן וכאן. הוא הביט לעברי בחוסר עניין מצטער - איחרת את הזמן... תבין היום כבר אין טוב ואין רע הכל זה עניין של ביקוש והיצע נשמה זה חומר זול והכסף יקר לאן שלא תלך זה אותו הדבר היום כולם רוצים להיות במרכז קהל זה בחושך קהל זה לבד גם אלוהים כבר לא בעניין כי כולם מכרו את נשמתם לשטן כולם מכרו את נשמתם לשטן כולם....
2.
בואי אליי כשאין לך לאן ללכת כשהדרך סתם מתעקשת כשעננים שחורים צובאים על סף ביתך אל תרשי לעצמך לטבוע במה שאי אפשר לנגוע הי הי הי בואי אלי אלי, אלי כי זה רגע שחולף נגמר ודי אלי , אלי, בואי אלי אין סיבות לשלכת אין תשובות שם בקצה הקשת הי, הי, הי בואי אלי. כשאין לך לאן לברוח כשהשמש מכה בכל כוח וזאת לא שעה להיות בה עם עצמך אל תתני לנפשך לטבוע במה שאי אפשר לפצוע הי, הי, הי בואי אליי
3.
4.
השיר של אמצע החיים כשהדרך לירוחם, חסרת כל רחמים כשדימונה לך קורצת כיהלומים מזויפים כשכל מה שמחכה לך שם, זה כביסות וחתולים אז תדעי שנקלעת באיחור אל תחילת השיר של אמצע החיים כשבנימינה מתנמנמת בימים בנוניים כשפרדס חנה מתפרדסת אל החיים הכמעט נכונים כשכל מה שמחכה לך שם זה כביסות וחיתולים אז תדעי שהגעת אל ימי הכמעט בשיר של אמצע החיים זה לא שיר טוב לחיות בו, אבל זה לא שיש לך ברירה כי גם את תבעטי בכל כוחך מכאן אין דרך חזרה כשהדרך לבאר שבע רק מזכירה לך חיים אחרים כשהערב שוב נופל כבד כמו כבשה מהקומה הרביעית כשכל מה שמחכה לך שם זה כביסות וסיבוכים אז תדעי שנוחמת ולו במעט בשיר של אמצע החיים.
5.
6.
7.
8.
וזה מתחיל כמו בכל אגדה כש"פעם אחת היתה נסיכה" שנים חלפו עברו לידה אבל בליבה, אף עונה לא פרחה כמו פרפרים בשעת הזריחה יש כל כך הרבה צבעים שמופיעים בלי סיבה וכן זה התחיל כל כך לבד נזיר אבוד הביט לעברה השמועות התרכלו ברחבי הביצה האיש רגיש אך לא יודע להרגיש מחפש אהבה בשירים בלי מוצא כמו מסיבות של סוף המאה יש כל כך הרבה דברים שמפחידים בלי סיבה וכך זה המשיך כל כך מיוחד ממש מיוחד והם רקדו, רקדו כי לא יכלו אחרת רקדו כי אהבו רקדו כל לילה מקשיבים לירח עד הבוקר משחקים בתופסת משחקים בנדמה לי מאמינים שאפשר גם אם זה נראה אחרת כשהדרקון מטיל עליך צל צל של ספק שהכל אולי טוב מדי נכון מדי ואז זה הסתבך זה שיר עצוב כי זאת לא אגדה אני לא נזיר ואת בטח לא נסיכה רק הכאב קרוב מתמיד בכל יום שעובר הלב שוב מפסיד כמו השחפים בשעת השקיעה יש כל כך הרבה דברים שנעלמים בלי סיבה וכך זה נגמר כל כך לבד. כך זה נגמר כל כך לבד
9.
הדרך הביתה אף פעם לא ראיתי את האמצע כשהייתי בהתחלה אף פעם לא שאלתי למה? עד שקבלתי תשובה לא חשבתי על הדרך למטה כשטפסתי אל קצה ההר ואף פעם לא הייתי טוב, בלאהב אותך כשאת כאן אף פעם לא יכולתי לתת לך את מה שלא היית צריכה אף פעם לא רציתי ילד עד שראיתי אותו בעינייך הזכרונות נפרדים מהאופק, ואני נפרד ממך עכשיו מנופף לך מרציף ההווה כשאת הופכת לעבר. וזה מרגיש כמו הדרך הביתה. זה מרגיש כמו סוף והתחלה. כי חפשתי ומצאתי, אבל אותך אבדתי ועכשו נותרה הדרך חזרה להתחיל מהתחלה כשנחזור שוב הביתה
10.

credits

released March 3, 2016

כל המילים והלחנים: דויד פרץ
עיבודים והפקה: דויד פרץ, ארן לביא והנגנים

נגנים:
דויד פרץ - שירה, גיטרות אקוסטיות, חשמליות, קלידים, כלי הקשה, מפוחית
נדב אזולאי - גיטרה חשמלית, אקורדיון, קלידים, קולות: 1,2,3,4,6,7,10
דודו חמד - בס: 1,3,6,7,10
גיל נמט - תופים וכלי הקשה: 1,2,3,4,6,7
איתי פרל - גיטרה חשמלית, שירה: 1,2,6,7,10
אלון פנר טסלר - בס, פרטלס וקונטרבס: 2,4,5,8,9
נועה שמר - קולות: 2,5,8
אבינועם לסרי - חצוצרות: 2,8
בנימין אסתרליס "מורפלקסיס" - תופים: 8
דניאל אדה - קולות: 2
איתי בלטר - פסנתר: 3
יוסי שטרית - קולות: 3
פיט וויטפילד - כלי מיתר: 2
יגל הרוש - קמנצ'ה, עוד, נאי: 5
יעל נצר - חליליות :4
לידיה קווינה - טרמין: 9

שירים 1,2,6,7,10 הופקו במסגרת פרויקט הציקלורמה ופרויקט 08 והוקלטו באולפני הטלויזיה של מרכז הצעירים באר שבע. כל היתר הוקלטו באולפני "סוף היקום" באר שבע.

כל המיקסים: ארן לביא באולפני טן טן
ע. טכנאי: דניאל משה
מסטרינג - ארן לביא

צילומים: דני מכליס
צילום להקה - מעין קאופמן.
צילום ענת על פסי הרכבת - דויד פרץ
עיצוב גרפי: אלעד אלחרר


תודה ליוצרי המוזיקה, מגשימי החלומות - המוזיקאים שניגנו והעשירו אלבום זה בכישרונם האישי. זכיתי וחלק גדול מהשמות המוזכרים כאן הם מוזיקאים ויוצרים בזכות בעצמם, תנו לעצמכם מתנה - הקשיבו להם.
תודה ללהקת העל - איתי פרל, גיל נמט, דודו חמד ונדב אזולאי. לפני הרבה שנים, יצאנו להרפתקה מוזרה עם כמה שירים ורעיון מעורפל. אחרי הופעות בלתי נשכחות, סופות, שיאים וסערות, גיליתי שמה שקורה בדרכים, לא נשאר רק בדרכים. הנגינה אתכם היא הדבר הכי קרוב שאי פעם אגיע לקריאת מחשבות בעודי הולך על הירח, אתם נפלאים.
תודה לאלון פנר טסלר, שהגיע בשלבים מתקדמים של האלבום ומעבר לנחמדות ורוגע, תרם מוזיקליות רבה ויצר נמוכים עצומים שהובילו את האלבום לגבהים חדשים.
תודה לנועה שמר שהייתה קול הקלילות והכיוון בזמנים מפוזרים. תודה לאבינועם לסרי על כל נשיפה, נכונות והתלהבות בכל שעה. לבנימין אסתרליס "מורפלקסיס" על עשור וחצי של חברות עם שאר רוח, רוחות רפאים והבנה עמוקה. תודה לדניאל אדה, איתי בלטר, יוסי שטרית ויגל הרוש, שבנגיעות קטנות, תרמו המון.
תודה לארן לביא על חברות נדירה, סיוע בזמנים קשים וטובים, ועל החתירה הבלתי מתפשרת אל עבר צליל שלם ומוזיקה טובה יותר.
תודה לימית הגר ותום יוגב המופלאות, כוח "יחץ מחץ" שהעירו אותי בנעימות גדולה מתרדמת החורף ואמרו לי יאללה...
תודה לאלעד אלחרר על העיצוב גרפי המוצלח למרות כל הלבטים וכנגד הזמן.
תודה לדני מכליס על צילומים קסומים בגשם, ולמעין קאופמן על תיעוד הקלטות הציקלורמה.
תודה לנוריאל, דודו וכל אנשי מרכז הצעירים באר שבע שהיו מעורבים בפרויקט הציקלורמה ובפרויקט 08. תודה לדושי שיין על חיוך תמידי וכל הסיוע בהקלטות הציקלורמה. תודה לצייר הנפלא אורי פרץ, שהאיר את אולפן ההקלטות בצבעים. תודה לאיתמר אזולאי ושאר אנשי קקטוס וידאו, תודה לרבקה פרייסלר על הקליפ והקפה, ולקרן אלימלך ברוד, ישי מנגיסטו, שירי גבר ושיר חי שכיכבו בקליפ. תודה לאבישג, באבי וכל שאר אנשימות הביאליק 26 על הכנסת האורחים.
תודה לחיים ואסף רחמני אנשי קמע, לאיריס ודניאל אנשי טן טן, לתום יחזקאלי מוויילד גיטרס, ולצחי מעשן הזמן.
תודה לאנשי העצה הטובה - חביבה פדיה, נסים קלדרון, שלום גד, דני רכט, לואי להב, יהודה עדר, יזהר אשדות, יוסי בבליקי, ערן צור, אליוט, רונה קינן, אביב גדג', בועז כהן, יואב קוטנר, אלעד בן הרוש, נוגה ראב"ד, אורן ושניה עמית, ישראל אלמליח, יכין אפשטיין, אנטון "דפטון" גלוחוי, מתן שיינר, אבי שושן, קובי יהב, אלעד שופן, יוחנן קרסל, נועה בביוף, תומר פישר, מתן אטיאס, דרור רוסתמי, יעל נצר, אורנה אוריין, שרון כהן, גיא בן צבי, טל אורן, מיכל שמאי, אפרת בן נחום, ענת גואז, שירן פלג, טלי עוז אלבו, עדי אישה ונעמי חשמונאי.
תודה לכל מי שתומך בעשיה המוזיקלית שלי לאורך השנים בהגעה להופעות, בהשמעות, במיילים ובמילים, ברכישות ועידוד הן בוירטואלי והן במציאות.
תודה לכל חבריי הקרובים על היותכם ושמח שאתם חלק מחיי.
תודה למשפחות פרץ, גבאי, שולמן, שפירקו, ובמיוחד למירב, ערן ותואם קולירין, לריטה שולמן, למיכל, אסף, נועה ומאיה ויינגר.
תודה לאבא רפי ואמא גילה. זכיתי בהורים נפלאים. בלי האהבה והתמיכה שלכם, כל זה לא היה קורה.
ותודה לנשים האהובות של חיי, ענת, מעיין ונעמי.
ואם הגעת עד הלום, תודה לך.

license

all rights reserved

tags

about

David Peretz דויד פרץ Be'Er Sheva, Israel

.דויד פרץ, מוזיקאי, יוצר וגנן תרבותי, חי בבאר שבע .

צילום באדיבות אבי נתן

David Peretz is a musician, producer, writer and 'cultural gardener', based in Be'er Sheva -on the edge of the desert in the south of Israel. He was the leader of 'Blueband' - a melancholic slow core band, and participated in many other alternative projects. Nowadays he leads a musical solo career

צילום באדיבות אבי נתן
... more

contact / help

Contact David Peretz דויד פרץ

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

David Peretz דויד פרץ recommends:

If you like David Peretz דויד פרץ, you may also like: