Concerta - קונצרטה

by David Peretz דויד פרץ

/
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

about

**********************************************************

דויד מספר על האלבום בבלוג של יובל אראל: עבורי, "קונצרטה" היא מסע אחר מהאלבום הקודם של פרוייקט הפרעת קשב. בשנה האחרונה נולדה ביתי הבכורה; מעיין. למרות הביטוי – "ישן כמו תינוק", כל הורה טרי לומד מיד שתינוקות ושינה אינם שילוב מובן מאליו.
מדי ערב עת ניסיתי, ברמות שונות של הצלחה, להרדים את ביתי, חשבתי על המנגנון הייחודי של השינה. תהליך כה מוזר שאנו מקבלים כמעט כמובן מאליו.
ובכל זאת לפחות שליש מחיינו אנחנו פשוט לא נמצאים כאן. במיוחד סקרן אותי תהליך ההרדמות. הרגע הזה שבו כולנו, גדולים כקטנים, כבים אט אט, משילים את בגדי ההגיון, גולשים מקצה היום, אל בריכת הנים לא נים, מתמסרים לזרועות הלא נודע, נופלים חרש חרש אל עבר התת מודע, אל הארץ שמעבר.
חלק מהקטעים ב"קונצרטה" נוצרו סביב התהליך של הרדמת ביתי מעיין. לרוב זו היתה הרדמותי שלי על הגיטרה מול מכונת ההקלטה, בעודי מנסה לוודא שההגדרה "אבא" ,לא באה להחליף את ההגדרה "מוזיקאי".
חלק אחר מהקטעים נעשו לאחר שניעורתי משנתי באמצע הלילה, כדי להרדים את ביתי שהקיצה משנתה היא, אך כשחזרה לישון, לא הצלחתי להרדים את עצמי ונותרתי חצי ער, חצי ישן באור הכחול שלפני עלות השחר. כך הקלטתי את עצמי, חצי כאן חצי לא, ממיר מחשבות מעורפלות במיתרים רוטטים חרישית.

כמה קטעים כאן (גדי, שרה) עוסקים בחרדות הגדולות שהורות מעלה בך. המקרה של גדי וכמן החריד אותי. כבר שמעתי על מקרים בהם מישהו מצא את מותו בדקירה. רק כי העיר לחבורת נערים שהפריעה לביתו הקטנה לישון. המקרה השני היה של שרה יאסו, אשה ואם שבעלה ערף את ראשה בעוד הילדים ישנים בחדר הסמוך.
שני הארועים הטרגים האלו, אשר קרו אך במרחק מטרים ספורים מביתי, מלאו אותי במחשבות וחרדות שהותירו אותי משתוקק לנחמה שבשינה, אך לא מצליח להרדם. כך התהפכתי על משכבי, עד שנכנעתי קמתי מהמיטה באצבעות רועדות והלכתי לגרש את השדים, באמצעות מיתרי מתכת, וחשמל עמוק בלב הלילה.

את האלבום ממסגרים בתחילתו ובסופו שני קטעים ישנים מאוד שלי, "ממלכתי" ו-"יפה כמו שקט, אינסטרומנטלי" שפעמים רבות נשאלתי היכן ניתן למצוא אותם, מאחר ועד היום הם שוטטו ברשת בכל מיני אתרים שונים ומשונים, חשבתי שהגיע הזמן למצוא להם בית מסודר. עכשיו כשאני מאזין לדיסק כולו אני חש שהם משתלבים היטב באלבום הזה ולמעשה, בצורה זו או אחרת, מסמנים את תחילת המסע אליו.

לכל אורך השנים בהם אני יוצר, המוזיקה היתה תמיד עניין פרטי, משהו שאני יוצרכי אני צריך לשמוע אותו. זו ממלכתי הסודית. ממלכה שבה ניסיתי ליצור את הדבר היפה ביותר שקיים, משהו יפה כמו שקט.

credits

released August 6, 2012

לחנים, ביצוע, הקלטה, מיקס ומאסטרינג ע"י דויד פרץ באולפני סוף היקום

tags

license

all rights reserved

about

David Peretz דויד פרץ Be'Er Sheva, Israel

.דויד פרץ, מוזיקאי, יוצר וגנן תרבותי, חי בבאר שבע .

צילום באדיבות אבי נתן

David Peretz is a musician, producer, writer and 'cultural gardener', based in Be'er Sheva -on the edge of the desert in the south of Israel. He was the leader of 'Blueband' - a melancholic slow core band, and participated in many other alternative projects. Nowadays he leads a musical solo career

צילום באדיבות אבי נתן
... more

contact / help

Contact David Peretz דויד פרץ

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code