/
 • Streaming + Download

  הורידו את הפרעת קשב 1# באיזה פורמטים שתבחרו, ובאיזה מחיר שתרצו, החל מ-$4 (בערך 15.5 ש"ח) וכל הכסף ילך ישירות לדויד פרץ

  בהאזנה און ליין נוצרים רווחים בין הקטעים, מה שעלול להפריע לחווית ההאזנה. אחרי ההורדה בפורמט איכותי ניתן לשמוע את כל האלבום כיחידה רציפה אחת, כפי שהוא נוצר ואמור להשמע. לשם הדגמה ניתן להוריד את קטעים 7+8 חינם.

  Immediate download of Attention deficit #1 -SLOW RELEASE in your choice of 320k mp3, FLAC, or just about any other format you could possibly desire, for only 4$ that will go directly to David Peretz's PayPal account.

    $5 USD  or more

   

 • Full Digital Discography

  Get all 36 David Peretz דויד פרץ releases available on Bandcamp and save 30%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of השטן, המוות והגיטרה הכחולה - הופעה בצוללת הצהובה, Tadeo's String Bird, Sharon Abandoned Secret, Rugpjūtis - August Harvest, כמו אגדה, ארץ שלא שם, Klahim, Before The Rain - קלחים, לפני הגשם, Burning August, and 28 more. , and , .

    $86.80 USD or more (30% OFF)

   

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
(free) 02:33
8.
(free) 03:05
9.
10.

about

אזהרה!
אלבום זה לא מתאים לכל אחד ואינו מומלץ לסובלים מחרדות, דכאון קליני, נטיות אובדניות וכו'. לא מומלץ להאזנה בזמן נהיגה או הפעלת מיכשור כבד. לא מומלץ להשמעה פומבית במקום העבודה.
בכל מקרה של תופעות לוואי כגון רעד, כאבי ראש, סחרחורות, הזיות או חזיונות מוזרים יש להועץ ברופא, פסיכולוג או רב.בן שלו מ"הארץ" כותב על האלבום:

"המוסיקאי הבאר-שבעי דויד פרץ העלה אלבום אמביינט חדש. כן, אמביינט. אם
"Slow release"
י(כך נקרא האלבום) היה יוצא בתחילת שנות ה-90, כשהאמביינט היה סחורה לוהטת, יכול להיות שהוא היה מתקבל כמובן מאליו. אבל ב-2010 כשהמוסיקה נדחסת ונארזת כך שתתאים לסף הסבלנות הנמוך של המאזין המצוי, האלבום של פרץ, שמתפזר בחלל באטיות כמעט בלתי נתפשת, נשמע כמו עב"מ מוחלט. מפתה לחשוב שזאת התרסה של פרץ נגד הרגלי ההאזנה הנוכחיים. אם אתם לא מסוגלים להתנתק מהפייסבוק, לעצום עיניים ולהקשיב במשך שעה
תמימה, אל תתקרבו לאלבום הזה.

לא תמיד זה יהיה מעניין. ודאי שלא חדשני. האסתטיקה שלו מוכרת היטב: תמונת צליל נוצרת באטיות (נגיד, מרק קדמוני מבעבע), מתבשלת בקצב זחלני, וכשהיא מתחילה למצות את עצמה (זה קורה בדרך כלל אחרי כמה דקות), תשומת הלב מתמקדת בפרט כלשהו בשיפולי התמונה, שסביבו נבנית - שוב, באטיות רבה - תמונת הצליל הבאה. עוצמת החוויה תלויה בדמיון של פרץ (יש רגעים שבהם הוא יותר מלהיב, יש רגעים שפחות), אבל גם בנכונות של המאזין להיכנס לתוך תמונות הצליל שהוא מצייר. כשהנכונות הזאת קיימת, וברגעים שבהם הדמיון של פרץ פורש כנפיים, זאת יכולה להיות חוויה מענגת ביותר."י

דויד על האלבום :

כיליד שנות השבעים שאת עיקר חינוכו המוזיקלי קנה במוסד קוטנר + האח הגדול, לא התוכנית, אלא זה שנותן לך תקליט של "קינג קרימזון" ואומר לך – תקשיב טוב אידיוט מנוזל שכמוך, "מודרן טוקינג" זה חרא, זה הדבר האמיתי...
כך יצא שגם אני גדלתי על תפריט שהתחיל ברוק מתקדם, ונגמר אי שם בחלל העמוק בקצה מרחבי הצליל שפינק פלויד, טנג'רין דרים ובריאן אינו, יצרו. אולי זה הטיסות לירח, אולי הסמים, אבל במוזיקת הסבנטיז העיסוק בחלל מוזיקלי היה מרכזי ותמיד סקרן אותי כנער חובב מוזיקה. במקביל לאהבה שלי לכתיבת שירים ולבלוז, תמיד נמשכתי לעיסוק בצליל עצמו ובעיקר בצליל כיוצר מרחב שבו ניתן לצלול, לרחף, להרדם. במבט לאחור אני חושב ששני הצירים האלו בלוז ואמביינט מלווים את היצירה שלי מתחילתה, עוד מימי להקתי "בלובנד".

את האלבומים שלי העוסקים בצליל וחלל, אני מקטלג תחת הכותרת – "הפרעת קשב" . זאת בעקבות הפרעת הקשב ממנה אני סובל שגורמת לי לשמוע מוזיקה בדואליות מסויימת, אני מקשיב לה ושומע דברים שהם לאו בהכרת במרכז או גלויים או בכלל קיימים בה, אולי בגללה אני כל כך אוהב אמביינט. באלבום הקודם – SLOW RELEASE עיקר העניין שלי התמקד בשני צירים, הראשון, היחס בין המרכז והשוליים במוזיקה, והשני החיפוש אחר צליל טהור שאין בו ממש תוים או כובד של מרכז מלודי.

סלו רליס נעשה באמצעות מערכת מורכבת לפירוק הצליל בצורה אקראית, שבניתי. יצירת האלבום נעשתה במשהו בין משחק שח לאלתור שלי מול המערכת. הזנתי צליל לתוך המערכת והיא פרקה את הצליל בכל פעם בצורה אחרת, תוך כדי הזנת הצליל, הקשבתי למה שהמערכת עשתה הגבתי לצליל שנוצר על ידי הוספת צליל נוסף שגם אותו המערכת פרקה בצורה האקראית וחוזר חלילה. כך נוצרה מוזיקה שהיתה בו זמנית תחת שליטתי ומעבר לה. ידעתי שאני עושה אלבום מורכב להאזנה שכן הוא דורש האזנה מלאה וחוסר האזנה באותה מידה.
למטיבי הלכת מבינכם אני ממליץ לשמוע אותו באוזניות שכן זהו אלבום של דקויות, הדברים קורים שם במרכז ובשוליים במקביל, עבורי כל המסע ההוא היה נסיון ליצור שקט בתוך המוזיקה, החיפוש אחר עין הסערה, אם תרצו.

credits

released August 16, 2010

guitar, effects, mix, mastering by David Peretz

tags

license

about

David Peretz דויד פרץ Be'Er Sheva, Israel

.דויד פרץ, מוזיקאי, יוצר וגנן תרבותי, חי בבאר שבע .

צילום באדיבות אבי נתן

David Peretz is a musician, producer, writer and 'cultural gardener', based in Be'er Sheva -on the edge of the desert in the south of Israel. He was the leader of 'Blueband' - a melancholic slow core band, and participated in many other alternative projects. Nowadays he leads a musical solo career

צילום באדיבות אבי נתן
... more

contact / help

Contact David Peretz דויד פרץ

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code